Zimný festival jedla 2017


Zimný festival jedla 2017

Slovensko je plné pestrých chutí a krásnych miest aj počas zimných mesiacov. Upriamiť na to pozornosť sa rozhodli organizátori Gurmán festov v Bratislave a v Košiciach a od 13. januára do 15. februára 2017 pripravili v TOP reštauráciách po celom Slovensku už piaty ročník výnimočnej akcie ZIMNÝ FESTIVAL JEDLA.

Festivalové menu pozostáva z troch jedál: Naše ikonické jedlo – charakterizujúce danú reštauráciu Chute regiónov – s dôrazom na použitie lokálnych a sezónnych surovín Recepty našich mám – podľa rodinného receptu s dlhoročnou tradíciou.

Táto výnimočná gastronomická udalosť umožní každému, kto má záujem o kvalitnú gastronómiu, navštíviť tie najlepšie a veľakrát cenovo nedostupné reštaurácie Slovenskej republiky, a to za naozaj symbolické ceny.

F E S T I V A L O V Á  P O N U K A

1. Chute regiónov

Údený pstruh na slame s chrenovou a paprikovou majonézou, studené uhorky, kaviár zo pstruha, blina s bylinkami

2. Naše ikonické jedlo

Glazovaný, pomaly pečený bravčový bôčik na pyré z Beluga šošovice, slaninový púder, krém z pečeného cesnaku s kyslou smotanou, zemiaková bublanina

3. Recepty našich mám

Kulajda so sušenými hubami, pečenými zemiakmi, strateným vajíčkom a čerstvým kôprom, zvýraznená novou chuťou, ktorá nesmierne pristane tejto klasike. Kvalitný olej z bielej hľúzovky

 Niečo navyše (pri objednávke 3-chodového menu)

Maková pena s flambovanými slivkami a karamelizovanými mandľami.

„Želáme dobrú chuť Zolo Baláž, šefkuchár a Team Cubes Restaurant“

Rezervovať stôl

Zimný festival jedla 2017